top of page

נא להכיר. ווינג צ'ון קונג פו, סגנון הקונג פו המתורגל ביותר בעולם כיום, אשר הוכיח עצמו כיעיל וכפרקטי ביותר במצבי וארועי הגנה עצמית אמיתיים.

ווינג צ'ון קונג פו הנה אמנות לחימה עתיקה מסין, שיטת הגנה עצמית אשר שוכללה מדור לדור, במשך מאות בשנים ואשר הידע שלה הועבר ונשמר כסוד בתוככי סין עד 1950 .

 Great Grand Master Ip Man (ייפ מאן)היה הראשון שחשף את אמנות הלחימה הייחודית הזו לציבור אמני הלחימה בהונג קונג. מאוחר יותר היה זה תלמידו המפורסם ברוס לי אשר חשף אותה למערב.

אמנות הלחימה הסינית ווינג צ'ון קונג פו תוכננה ונוצרה במיוחד בכדי להפוך אדם ללא נסיון וידע באמנויות לחימה, ללוחם מיומן ויעיל במיוחד. הווינג צ'ון נחשב על ידי רבים בעולם אמנויות הלחימה כאחת מאמנויות הלחימה הסיניות האפקטיביות ביותר .
המטרה והתכלית העיקרית של ווינג צ'ון קונג פו הנה להקנות למתאמן את הכלים והמיומנות לדעת להיות מסוגל להגן על עצמו בצורה אפקטיבית כנגד התקפה אלימה ברחוב.
אמנות לחימה מציאותית והרסנית זו מתמקדת באימוני רפלקס, תזמון, כוח מתפרץ, רגש וחישה ייחודיים.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 גרנד מאסטר לו מאן קאם,  מראשוני תלמידיו ואחיינו של ייפ מאן, עם תלמידו הישראלי מוטי פנסו


בניגוד לשיטות לחימה אחרות בהם תצטרכו להשקיע שנים רבות בלמידה עד שתוכלו להשתמש בה לצורכי הגנה עצמית ולחימה, אימון בווינג צ'ון קונג פו מעניק למתאמן/ת כלים אדירים של פרקטיות ויעילות בפרק זמן לא ארוך וללא הצורך להשתמש בכוח וברוטליות .
 
ווינג צ'ון קונג פו הנה אמנות לחימה קלה ללמידה וליישום, מתאימה לכל גיל ויעילה במיוחד עבור קטני מימדים וכוח המעונינים לרכוש יכולת התמודדות מול אדם גדול יותר.
המדהים באמנות הלחימה הסינית ווינג צ'ון קונג פו שבכדי להצליח בה אין צורך להיות מצוידים בכושר גופני מעל הממוצע.

האימון בשיטה אינו כרוך בפציעות ובפגיעות מה שיאפשר לכם להתמיד בה ולהמשיך ולהשתפר בכל גיל.

אמנות הלחימה הייחודית ווינג צ'ון קונג פו הפכה ב-20 שנים האחרונות לאחת מאמנויות הלחימה הפופולאריות והמבוקשות בעולם וזאת תודות לעקרונות הלוגיים והמדעיים אשר בבסיס השיטה.
ווינג צ'ון קונג פו  מושכת אליה מעריצים רבים בקרב אלו אשר מחפשים אחר אמנות לחימה מבוססת מציאות. שיטת לחימה נפלאה עבור אנשים אשר ערים יותר כיום וסקפטיים יותר לגבי מה שהם לומדים.
 
ההצלחה של אמנות הלחימה ווינג צ'ון קונג פו  והפופולאריות שלה בעולם, משויכת גם לעובדה שאמנות לחימה זו מכילה היבטים עמוקים ומסורת רבת שנים של פילוסופיה ומחשבה. אמן הלחימה המפורסם ברוס לי עשה שימוש בחלק מפילוסופיות הלחימה של הווינג צ'ון והפך אותם למפורסמות בעולם המערבי.

ברוס לי , כאמור, היה תלמידו של Great Grand Master Ip Man , אשר היה מורו היחיד.
ברוס לי דיבר על Using no limits as limits
למעשה, זה מה שאמנות הלחימה ווינג צון קונג פו מלמדת אותנו- לא להיות מוגבלים, כרוכים ומולכים ע"י מחשבות קונבנציונליות וע"י רעיונות לחימה מקובעים, במקום זאת, יש להמשיך ל"חקור" ולחפש את הטכניקה או השיטה אשר הנה אף יותר חסכונית ויעילה ממה שאנו מיישמים ברגע זה,
 אך בו זמנית להישאר במסגרת העקרונות המדעיים והביומכאניים המנחים של השיטה.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 גראנד מאסטר לו מאן קאם עם תלמידו מוטי פנסו במחנה אימונים בשוויץבאמנות הלחימה הסינית ווינג צ'ון קונג פו, התפקוד ואפקטיביות הביצוע באים לפני האסתטיות, הצורה והקאטה והתוצאה- כבר לאחר מספר שיעורים מתחיל המתאמן לרכוש כלים , עקרונות וטכניקות יעילות להגנה עצמית אמיתית.
 
השיטה מלמדת רק מה ש"עובד" בעולם האמיתי ותוכנית הלימוד רואה חשיבות רבה בכך שהתלמיד יבין את ההגיון והלוגיקה מאחורי כל תנועה וטכניקה נלמדת. יישום הטכניקות מתבצע הלכה למעשה.

לאמנות לחימה ווינג צון קונג פו תוכנית מדוקדקת כיצד להכין את הסטודנט/ית להגנה יעילה בעת סיטואצית קרב ומושם דגש בהקניית יכולות הגנה עצמית למניעה ולהתמודדות בעת מפגש אלים.

ווינג צ'ון קונג פו אינו ספורט לחימה, לא פיטנס, לא כושר גופני, לא אמנות לחימה ליופי ולא שיטה של מדיטציה ורגיעה.

 


 

 

 

בואו להתאמן ווינג צ'ון אצל מוטי פנסו-תלמיד של גרנד מאסטר לו מאן קאם- מורה ווינג צ'ון ברמה עולמית


מחקרים ותצפיות מראים כי מרבית הארועים האלימים מתרחשים לאחר ויכוח או איום וקורים מטווח קצר. טווח זה הנו המומחיות הגדולה של אמן לחימה ווינג צ'ון קונג פו והוא מצויד במערך של יכולות, טכניקות וידע אשר מייצר לו יתרון על התוקף. מתאמנים בווינג צ'ון קונג פו לומדים לפתח מיומנויות וטכניקות של שימוש בידיים וברגליים אשר ברבות הזמן יהפכו אצלם לתגובות אוטומטיות ואשר יעמדו לרשותם לצורך הגנה עצמית. לוחם ווינג צ'ון לומד  כיצד ליישם את העקרונות המדעיים של השיטה, את פילוסופית הקרב, לומד כיצד ל"נהל" עימות, כיצד להשתמש במבנה גופו והביומכניקה שלו- לטובתו .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


התקשרו כעת או שלחו אימייל וגלו את אמנות הלחימה וטכניקות הלחימה של אמנות הלחימה הראשונה של ברוס לי.

" אני חב את ההישגים שלי לאימוניי הקודמים בסגנון הווינג צ'ון -סגנון אדיר"
ברוס לי, מגזין Blackbelt

 
על הכותב: מוטי פנסו , B.Sc.,M.B.A  הנו תלמידו של Grand Master Lo Man Kam  , אחיינו  ומתלמידיו הראשונים של ייפ מאן -פטריארך הווינג צון העולמי בעת החדשה. מוטי הנו מדריך מוסמך לאמנויות לחימה, בוגר בית הספר להכשרת מדריכים ומאמנים/ בית הספר הבינלאומי לאמנויות לחימה קארטה דו, על פי אישור שרת התרבות והספורט, ובהסמכת ד"ר רוני קלוגר, ראש התחום. לרשות מוטי נסיון של כ-30 שנה בקארטה, טאי צ'י צ'ואן, אגרוף קלאסי ווינג צ'ון קונג פו.

IMG-20150523-WA0013 (1).jpg
wall bag plus spring arm.jpg
23658884_107355010043301_886264541190459
bottom of page